bear

Rubrika

Novinky
Bear Grylls
Ultimate Survival
Escape to the legion
Bearovo oblečení
Bear Grylls Shop
Lekce Beara Gryllse
Survival Výbava
Dobrodruhové
Odkazy
Diskuse

Anketa

BlueBoard.cz

Počítadlo

TOPlist

Aktuální Info

-Nová sekce Escape to the legion!


Díly na tento týden

Pondělí 24.8 2009
Belize 21:55 - 22:50

Sobota 29.8. 2009
Belize 22.50 - 23.45

Neděle 30.8. 2009
Belize 14.35 - 15.30


Fotka srpna

Fotka měsíce

Bear Grylls


Život

Bear Grylls se narodil 7. června 1974 ve Bembridge na Isle of Wight. Otec se jmenuje Sir Michael Grylls a matka Sally Grylls. Má jednoho sourozence, starší sestru Laru. Jeho pravé jméno je Edward Michael Grylls. Je to britsko-kanadský dobrodruh a spisovatel. Momentálně se věnuje televizi. Vystupuje ve svém dobrodružném seriálu Ultimate Survival, který ho podle mě, přese vše, nejvíce proslavil. Kromě televize se věnuje různým dobrodružným expedicím se svými přáteli, ale samozřejmě se také věnuje své rodině. Jeho manželce Shara Grylls (oženil se s ní v roce 2000) a třem synům: Jesse (narodil se v roce 2003), Marmaduke a Huckleberry (narodil se 15. ledna 2009). Svojí rodinu má velmi rád. Často v Ultimate Survival říká, jak se na ně těší. Má černý pásek v karate. Mluví anglicky, španělsky a francouzsky.

bear

Když ukončil studium, strávil několik měsíců turistiky v Himalájích. V letech 1994-1997 sloužil na částečný úvazek v United Kingdom Special Forces Reserve, s 21 Regiment Special Air Service. V 21 SAS, jako parašutista, instruktor na přežití. Sloužil dvakrát v Severní Africe. V roce 1996 utrpěl při volném pádu v Keni veliké zranění. Ve výšce 500m se mu porouchal padák. Při pádu si rozdrtil tři obratle. Bear později řekl: „Měl jsem řezat hlavní padák a jít do rezervy, ale myslel jsem, že je tam čas na to, vyřešit problém.“ Grylls strávil dalších 18 měsíců ve vojenské rehabilitační nemocnici v Headley Court. Myslel, že už nebude moct dělat to, co ho baví. A hlavně splnit si svůj největší sen. Výstup na Mount Everest.

bear

Expedice

Výstupy


Ama Dablamin

- V roce 1997 se Bear stal nejmladším Angličanem, který vylezl na Ama Dablamin v Himalájích.


Mount Everest

- V roce 1998 si Bear splnil svůj dětský sen. Vylezl na Mount Everest. Zde na Mount Everestu měl další nehodu. Spadl do rozsedliny. Vyvázl smrti o chlup a bez velkého zranění.

bear

Plavby


Obeplutí Spojeného Království

- V roce 2000 Bear, s jeho přítelem z SAS Neil Laughton, byli mezi prvním týmem, který obeplul UK na osobním plavidle. Díky této plavbě, finančně podpořili Royal National Lifeboat Institution(RNLI).


Plavba přes Severní Atlantik

O tři roky později, vedl tým z pěti lidí, včetně přítele z dětství. Expedice byla bez jakékoli pomoci na otevřeném nafukovacím člunu.

bear

Paragliding & Freefall


Paragliding přes Himaláje

V roce 2007 Bear tvrdil, že vytvořil nový světový rekord. Přelétl pomocí paraglidu Himaláje. Ve vysoké nadmořské výšce se vystavoval nebezpečí. Teplota v této výšce klesá až na neuvěřitelných -60C°. Celou situaci natáčel Discovery Channel a Channel 4.

bear

Nejdelší vnitřní volný pád

Bear Grylls společně s dalšími přáteli vytvořili nový světový rekord ve volném pádu. Akce byla na podporu Global Angels.


Bear v televizi

Bear Grylls také vystoupl v mnoha televizních show, kde uváděl výstup na Mount Everest. Objevil se v : Friday Night s Jonathan Ross, The Oprah Winfrey Show, Late Night s Conan O'Brien, The Tonight Show s Jay Leno, Attack of the Show, The Late Show s David Letterman, Jimmy Kimmel Live! a Harry Hill's TV Burp.

Bear u Lettermana. ,,Don´t eat that!"

No comment. Prostě Bear Necessities :D


Natočil také TV přehlídku, nazývanou Escape to Legion. Více informací o tomto seriálu najdete na webu v sekci -Escape to the legion.

bear bear