bear

Rubrika

Novinky
Bear Grylls
Ultimate Survival
Escape to the legion
Bearovo oblečení
Bear Grylls Shop
Lekce Beara Gryllse
Survival Výbava
Dobrodruhové
Odkazy
Diskuse

Anketa

BlueBoard.cz

Počítadlo

TOPlist

Aktuální Info

-Nová sekce Escape to the legion!


Díly na tento týden

Pondělí 24.8 2009
Belize 21:55 - 22:50

Sobota 29.8. 2009
Belize 22.50 - 23.45

Neděle 30.8. 2009
Belize 14.35 - 15.30


Fotka srpna

Fotka měsíce

Testování bot Merrel Chameleon Wrap Slam


Už delší dobu jsem si chtěl koupit nové a kvalitní outdoorové boty. Od té chvíle, když jsem se dozvěděl, že Bear nosí chameleony, tak se mi dostal brouk do hlavy. Říkal jsem si, tak když je nosí i samotný Bear Grylls, tak to musí stát za to. A taky že jo. Narazil jsem na ně úplně náhodou v jednom obchoďáku. Hned jak jsem je uviděl, tak jsem si sundaval boty, ve kterých jsem přišel a obouval chameleony. Můj první poznatek byl, že jsou neuvěřitelně pohodlné. Ani jsem si je nestačil sundat a už jsem šel k pokladně. Nejvíc jsem se však těšil, jak je vyzkouším v přírodě.

1. Chůze a běh. Tak v těhle botách máte pocit, že ujdete spousty kilometrů. Jsou neuvěřitelně pohodlné a nikde nedřou. V běhu jsem pociťoval totéž. Mají odpruženou podrážku, která zmírní dopad na nerovný terén. Technologie Air Cushion.

2. Teplota (nevěděl jsem jaký vhodný výraz dát). Na první pohled vypadají, že jsou zbytečně tlusté. Není tomu tak. Když jsem je zkoušel, tak bylo pěkný vedro a neměl jsem nutkání si je sundat. Večer, když už ty teploty jdou dolů, tak by se mohli objevovat problémi se zimou. Ale neobjevili. A to jsem měl jenom jedny tenké ponožky.

3. Výstup na skálu. I když tyto boty nejsou speciálně pro horolezce, tak nějaku to skálu vylezete s přehledem. Mě se v nich lezlo skvěle i na vyšší místa, kde už to bylo velmi obtížné.

4. Odolnost vůči vodě. Tak s tím nemám zkušenost. Boty mám opravdu chvíli a chci si aspoň na pár měsíců zachovat jejich novotu. Počítejte s tím, že to nejsou kanady!

5. Výdrž. To je další věc, se kterou bohužel nemám zkušenost. Jak už jsem řekl, boty mám opravdu chvíli.

Jestli si říkáte, kde je koupit, tak v sekci -Bearovy boty najdete všechny podrobnosti.

Pokud s těmito boty má někdo zkušenost a chtěl by něco z osobních poznatků přidat, nebo upravit, např. výdrž a odolnost proti vodě, tak ať prosím napíše do - Diskuse o oblečení (vše co má nasobě) (psát můžete i dotazy!)

Podívejte se na trošku bližší fotky, než které jsou poskytnuty v internetových obchodech:

Merrel Chameleon Merrel Chameleon Merrel Chameleon Merrel Chameleon